Херо: Заслужено сме трети, сами избрахме този труден път

Старши треньорът на казахстанския Иртиш (Павлодар) Димитър Димитров-Херо изказа благодарност на футболистите си за себераздаването и спечелените вчера бронзови медали в първенството на Казахстан. Иртиш зае 3-ото място в крайното класиране след 0:0 с новите шампиони Астана, водени от Станимир Стоилов.

"На първо място искам да поздравя футболистите за себераздаването и да им благодаря за целия сезон. Също така искам да благодаря на ръководството и на феновете, които ни подкрепяха през целия сезон. "Ние сами си избрахме този труден път, но все пак всичко завърши с щастлив край- заехме престижното 3-о място в крайното класиране. По моето скромно мнение, според качествата и съдържанието на нашата игра, отборът ни беше по-добър от останалите претенденти за медалите, заяви още Димитров.

Въпреки че нямаше победа в последните си три мача, Иртиш финишира с 49 точки, с 1 пред Ордабасъ и 4 пред Окжетпес, които се наредиха след тях в крайното класиране. За Димитров и неговите футболисти обаче сезонът не свършва, тъй като идната неделя те ще играят полуфинален реванш за Купата на Казахстан. Първата среща в Павлодар беше спечелена от Стоилов и неговите футболисти с 2:1. Самият Димитров не храни особено големи надежди. "На доста футболисти договорите им изтичат, а и не са плащани заплати. Не знам с кои футболисти ще пътуваме за мача. От настоящия отбор със сигурност за следващия сезон ще остане Карлос Фонсека, който си има договор до края на 2017-а година, обяви бургазлията.