Цецо Соколов заби 19 точки, Лубе се измъчи с Падова за 6-а поредна победа (СНИМКИ)

Националът Цветан Соколов изигра поредния си силен мач за своя клуб Кучине Лубе (Чивитанова). В мач от 6-ия кръг на италианската Суперлига Лубе стигна изключително трудно до успеха срещу Киоене (Падова) с 3:2 (21:25, 25:20, 15:25, 25:14, 15:8) пред 2350 зрители в зала “Еуросуеле Форум” в Чивитанова Марке.

Нещо повече, възпитаниците на Джанлоренцо Бленжини губеха с 1:2 гейма след третата част и само отличното включване на резервата Клемен Чебул наклони везните в полза на домакините и донесе успеха. Словенецът се появи в игра в третата част, на мястото на неубедителния в тоза мач Денис Калиберда, но остана на игрището в началото на 4-ата и остана в игра до края на мача. Клечен Чебул заби 9 точки (2 аса, 2 блока, 50% ефективност в атака, 50% перфектно и 88% позитивно посрещане) и бе избран за MVP, след като Лубе прегази съперниците си в 4-ия гейм с 25:14 и в тайбрека с 15:8.

Цветан Соколов игра на познатото си много високо ниво и стана най-резултатен в мача с 19 точки (2 блока, 61% ефективност в атака). Османи Хуанторена добави 16 точки  (2 аса, 2 блока, 67% ефективност в атака, 11% перфектно и 22% позитивно посрещане).

Американският разпределител на Падова Джеймс Шоу разигра изключително добре своите нападатели. Канадецът Стивън Маар отново бе лидер на атаката на Киоене и заби 16 точки  (48% ефективност в атака, 29% перфектно и 48% позитивно посрещане), а диагоналът Стефано Джаното добави още 14 точки  (1 ас, 2 блока, 46% ефективност в атака). Бившият волейболист на Тренто Микеле Федрици се отличи с 12 точки (12 ас, 2 блока, 39% ефективност в атака, 18% перфектно и 33% позитивно посрещане).

Така Лубе записа 6-а поредна победа в шампионата на Италия, но загуби първата си точка от началото на сезона и с актив от 17 точки (18:4) вече се смъкна на втора позиция. Лидер е шампионът Азимут (Модена), който също има 17 точки, но и по-добра геймова разлика (18:3).

Падова допусна 4-та загуба от началото на сезона и с актив от 8 точки заема 7-ма позиция.

В следващия 7 кръг на 1 ноември Лубе гостува на Вибо Валентия, а Падова приема Монца.

КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНАВА) - КИОЕНЕ (ПАДОВА) 3:2 (21:25, 25:20, 15:25, 25:14, 15:8)

ЛУБЕ: Мика Кристенсън 4, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 19, Османи Хуанторена 16, Денис Калиберда 3, Давиде Канделаро 8, Драган Станкович 7 - Никола Пезарези-либеро (Алберто Казадей 1, Иржи Ковар, Женя Гребенников, Антонио Корвета, Клемен Челул 9)
Старши-треньор: Джанлоренцо Бленджини
ПАДОВА: Джеймс Шоу 6, Стефано Джаното 14, Стивън Маар 16, Микеле Федрици 12, Даниел Конциля 7, Марко Волпато 7 - Фабио Блазо-либеро (Себастиано Милан, Никола Басанело)
Старши-треньор: Валерио Балдовин.