Аякс и ПСВ бият в Холандия

Аякс се доближи на 2 точки от лидера в Ередивизие Фейенорд, след като победи с 1:0 у дома Екселсиор. Хаким Зиех вкара единствения гол за гранда от Амстердам. Той се разписа в 48-ата минута с прецизен удар извън наказателото поле. Малко след това Ласе Шьоне уцели гредата, а в 60-ата минута датчанинът пропусна и дузпа.

ПСВ Айндховен не срещна трудности при визитата си на Витес и се наложи с 2:0. И двете попадения за "филипсите" бяха дело на Гастон Перейро. Уругваецът откри резултата в 12-ата минута, а в 90-ата сложи точка на спора.

Утре Фейенорд приема Хееренвеен и при победа ще дръпне с 5 точки пред Аякс и 7 пред ПСВ.