Гълъбинов с асистенция при загуба на Новара

Националът Андрей Гълъбинов влезе като резерва за тима си Новара при гостуването на Тернана от 12-ия кръг на италианската Серия Б. Той игра силно, но не успя да помогне на тима си да избегне загубата с 3:3.
Българинът започна от пейката, но в 59-ата минута се появи в игра на мястото на Джанлука Сансоне. Гълъбинов веднага започна да тормози противниковата защита, а в 62-ата минута отправи първи удар към вратата, който беше спасен от защитник на Тернана.

Малко по-късно българинът стреля с глава, но топката мина край вратата. В 71-ата минута Гълъбинов се отчете с асистенция, като подаде на съотборника си Томаш Купиш, който намали резултата на 3:4. Гълъбинов можеше да донесе равенството в добавеното време, но ударът му мина встрани от вратата.

С успеха Тернана събра 12 точки и се измъкна от зоната на изпадащите. Новара е 14-и с 14 точки.

Тернана - Новара 3:4
0:1 - Касарини 2
1:1 - Ди Ноя 15
2:1 - Авенати 22
3:1 - Ди Ноя 28
3:2 - Адорян 31
4:2 - Авенати 66
4:3 - Купиш 71