Аматьорският национален отбор на България разби Сан Марино

Аматьорският национален отбор на България се наложи с 5:1 над колегите си от Сан Марино във втора среща от група 2 на Европейските квалификации в този турнир. Нашите паднаха от отбора на Кастилия Леон (Испания) на старта и в последната среща ще се борят с босненците от региона на Тузла за 2-ата позиция.

Ахмед Сюнетчиев откри резултата в 13-ата минута, но до края на полувремето по нищо не си личеше, че Сан Марино е аутсайдер и други голове не паднаха. След почивката отборът на Иво Тренчев нанесе своя удар в рамките на 20 минути.

Димитър Юруков удвои преднината на българите в 54-ата минута, а Мариян Хаджиев се разписа на два пъти в 72-ата и в 74-ата минута. Димитър Джонджоров оформи крайното 5:1 в 92-ата минута, след като секунди по-рано пък Еня Яупи върна едно попадение за Сан Марино.

В другата среща от групата Кастилия Леон отнесе босненския Регион Тулза с 3:0 и оглавява класирането с 6 точки, докато балканците също имат 3.