Севиля удари спирачки в Хихон (видео)

Намиращият се в добра форма отбор на Севиля не успя да продължи победната си серия, завършвайки 1:1 при гостуването си на Спортинг Хихон в среща от 10-ия кръг на Примера дивисион. Лусиано Вието вкара още в 4-ата минута, но домакините изравниха чрез Мой Гомес в 20-ата минута и този резултат не се промени до края, независимо че и двата тима имаха доста положения. С тази точка тимът на Хорхе Сампаоли се изравни с лидера Реал Мадрид, който обаче е с мач по-малко.

Севиля беше в серия от четири поредни успеха във всички турнири, но днес можеше да си тръгне победен от "Ел Молинон". Футболистите в червено-бяло създадоха немалко възможности, като само Борха Вигера пропусна три 100-процентови през първото полувреме. Веднъж и Дуйе Чоп нямаше късмет след засичане с глава.

Преди почивката Франко Васкес удари греда за андалусци, а след това страничният стълб още веднъж помогна на Хихон след рикошет.

С напредване на времето силите на домакините попривършиха и гостуващият отбор наложи натиск, но пак Васкес и Висам Бен Йедер се разминаха с победно попадение.

И докато Севиля се радва на добри дни, то Спортинг е в серия от шест мача без победа.

Първенецът в Лига Европа го очаква важна седмица, тъй като първо приема Динамо (Загреб) в Шампионската лига, а след това е домакин на Барселона за първенство.