Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Реал Сосиедад си тръгна доволен от Леганес (видео)

Реал Сосиедад си тръгна доволен от гостуването си на Леганес, след като записа победа с 2:0 в първия мач от 10-ия кръг на Примера дивисион. Баските отмъкнаха трите точки и продължиха с добрите си изяви от началото на сезона, като се залепиха плътно зад лидерите в ласирането.

Гостите откриха резултата в мача в 28-ата минута, когато Карлос Мартинес центрира отдясно и Вилиан Жозе с глава порази вретете. В 59-ата минута Реал удвои преднината си. Далечен удар затрудни вратаря на домакините, който спаси, но прати топката в краката на Чаби Прието и той нямаше как да сгреши за крайното 0:2.

С този успех Реал вече има актив от 16 точки и се изкачи поне временно до 6-ата позиция в таблицата. Леганес пък записа трета поредна загуба и остава на 14-ото място с 10 спечелени точки.