Петгеймова драма в Казанлък на старта на женското първенство

Петгеймова драма беляза старта на женското първенство по волейбол на България. Волейболистките на Раковски (Димитровград) надиграха като гости Казанлък Волей с 3:2 (14:25, 28:26, 23:25, 25:22, 15:9) в мач от първия кръг на шампионата, който се игра в пълната зала "Багира".

Така волейболистките на Димитровград стартираха с трудна победа в шампионата, като още от началото се видя, че силите тази година са изравнени и ще има много интересни двубои през сезона. Двата тима си разделиха актива, като гостите си тръгват с 2 точки, а домакините от Казалък записаха 1 точка от срещата.

Домакините от Казанлък тръгнаха много силно, като поведоха с 13:3 и 19:9  и буквално прегазиха съперника в първия гейм с 25:14. Бързият успех, обаче, сякаш им изигра лоша шега и последва спад, който пък разигра гостите. На свой ред димитровградчанки се извисиха, като поведоха с 19:12 във втората част. Тук "розите" направиха истински подвиг, като стопиха пасива си и дори поведоха с 21:20. В решителните минути при равенството 24:24 те, обаче, не издължаха и отстъпиха с 28:26, за да се стигне до равенство 1:1 гейма.

Битката продължи с нова размяна на геймове - 25:23 за Казанлък и 25:22 за Раковски, като двата тима се бориха яко в равностойната битка. В тайбрека, обаче, от Раковски показаха по-голяма стабилност и увереност, като взеха първоначален преднина от 7:3. До края те съумяха да запазят разликата и спечелиха гейма, с 15:9 а с това се поздравиха и с крайната победа с 3:2.