Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Испания разгроми България в първия мач от евроквалификациите за аматьори в Симитли

Отборът на Испания разгроми с 4:0 /1:0/ националния тим за аматьори на България в първата среща от междинния кръг на турнира на УЕФА - Купа на Регионите, играна на градския стадион в Симитли.
Симитли и Разлог са домакини на евроквалификационния футболен турнир, в който освен отборите на България и Испания, участват и съставите на Сан Марино и Босна и Херцеговина.

В другия мач, игран днес на стадиона в Разлог, Сан Марино победи Босна и Херцеговина с 1:0.

Българският аматьорски тим, воден от старши треньора Иво Тренчев, който е и наставник на местния Септември (Симитли), започна добре днешния двубой срещу испанците, но след бурното начало гостите трайно пренесоха играта в полето на българите. Така се стигна и до първия гол в 28 мин., когато след изпълнение на пряк свободен удар в полза на Испания топката се отби от гредата и при последвалото меле Алберто Родригес вкара първия гол.

През втората част картината не се промени, Испания атакуваше по-често и опасно и в 63 мин. Айртон Кабрал удвои преднината за своя отбор. В 90-ата минута на мача Рели Кабрал с мощен шут направи резултата класически - 3:0, в полза на Испания, а секунди след като българите подновиха играта от центъра на терена, аматьорите от Испания осъществиха поредната си голова атака, завършена с второ точно попадение за мача на централния нападател Айртон Кабрал за крайното 4:0.

"Явно испанците са по-добри от нас и резултатът е закономерен, коментира след срещата старши треньорът на българския отбор Иво Тренчев. В последите минути поехме риск да играем с двама централни нападатели и се отвориха пространства в средата на терена. Преди да падне третият гол може да се каже, че стояхме добре в дефанзивен план, но в офанзивен не създадохме почти нищо с изключение на първите минути, когато имахме такива възможности, но не ги изиграхме по най-добрия начин. Но като цяло отборът на Испания е по-добрият, той е и по-опитен и наказа грешките, които допуснахме. Накрая и умората си каза думата. Головете, които допуснахме - третия и четвъртия, можеха да се неутрализират, ако бяхме по-свежи."

След днешното поражение отборът на България ще се постарае да изиграе по-добре и да излезе с чест от следващите двубои, каза още Тренчев. Според него не може да се каже все още, че Испания е фаворит за спечелване на турнира, защото не се знае какви са възможностите на другите два отбора. Испания може би е фаворит, но Сан Марино, по думите му, е голямата загадка, защото в тази страна всички футболисти са аматьори и не се знае с какви състезатели се представя малката държава. "Може да се окаже, че те са фаворити", коментира селекционерът на българите.

На 29 октомври /събота/ тимът на България играе със Сан Марино в Разлог, а на 31 октомври - с Босна и Херцеговина в Симитли.