Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Мауро Икарди спаси Интер и главата на Де Бур (видео)

С голове на аржентинеца Мауро Икарди в 35-ата и 88-ата минути отборът на Интер спечели с 2:1 срещу Торино в двубой на живот и смърт от междинния 10-и кръг в Серия А. Нова издънка на "нерадзурите" можеше да струва главата на треньора Франк де Бур, докато този успех му спечели малко време.

Футболистите на Интер явно бяха решили да спасят поста на Де Бур, защото започнаха много активно и доминираха в първите 45 минути, но рядко стигаха до чисти ситуации за гол. Страхотна грешка на вратаря Джо Харт обаче ги улесни в задачата да постигнат гол. В 35-ата минута при поредната атака на "нерадзурите". Кандрева получи топката пред наказателното поле, видя връхлитащия Икарди и чукна топката напред. Тя тупна пред Харт, който не успя да я улови и в крайна сметка аржентинският капитан на Интер успя да я насочи в мрежата за 1:0.

През вторите 45 минути треньорът на Торино Синиша Михайлович направи доста интересна смяна, като пусна в игра смъртният враг на голмайстора на Интер Икарди - Макси Лопес. Двамата аржентинци никак не се обичат, след като Икарди отне жената на Лопес Уанда Нара и влизането на Лопес явно е било с идеята да се дестабилизира психически капитана на "нерадзурите" и да се разстрои играта на Интер.

Ходът даде резултат, тъй като в 65-ата минута Торино изравни чрез Андреа Белоти. Центрирана от дълбочина топка попадна у Макси Лопес, който успя да я насочи към Белоти. Той съумя да се възползва отлично от грешката на двама защитници на Интер, овладя я и нахлу в пеналта  и с удар към далечната греда успя да изравни.

Резултатът се задържа до 88-ата минута, когато комбинация между аржентинците Родриго Паласио и Мауро Икарди доведе до победен гол за Интер. Така Де Бур до голяма степен оцеля, а Торино пък записа първа загуба след серия от шест мача без поражение. Така Интер събра 14 точки и се изкачи на 10-ата позиция. С една повече е Торино, който заема 7-ото място.