Сидни Кросби се завърна на леда с гол

Шампионът Питсбърг Пингуинс победи с 3:2 гостуващия тим на Флорида в мач от редовния сезон в НХЛ.
"Пантерите" поведоха с 2:0 в началото на втория период след голове на Райли Смит и Марк Писик, но малко по-късно капитанът на домакините Сидни Кросби ознаменува завръщането си на леда с гол.

Питсбърг изравни за 2:2 чрез Карл Хагелин, а в средата на третата част Ерик Фер донесе победата на "пингвините", с която те поведоха в класирането в дивизия Метрополтън с 9 точки.

На Запад тимът на Сан Хосе победи с 2:1 като домакин Анахайм след продължение. Победния гол реализира Марк-Едуард Влашич минута и 24 секунди след началото на добавените 5 минути.

Преди това Джо Павелски бе дал аванс на Сан Хосе през първата третина, а Крис Вагнер изравни в края на втората.

В класирането в Тихоокеанската дивизия Сан Хосе е на трето място с 8 точки, докато Анахайм е едва на шеста позиция с 6 точки.