Божинов герой за Партизан с два гола за Купата (видео)

Българският нападател Валери Божинов класира Партизан на четвъртфиналите за Купата на Сърбия. Голмайсторът вкара два гола и донесе победата с 2:0 при гостуването на Жарково в осминафинален сблъсък на турнира. Бившият играч на Левски, Ювентус, Манчестър Сити, Фиорентина и Парма игра 75 минути, като се разписа в 47-ата и 71-ата минути. При първото си попадение, той бе точен след хубава атака и удар отблизо, а след това със страхотно воле под гредата, прати носителите на трофея сред осемте най-добри и през този сезон.

Третодивизионият тим не затрудни особено "черно-белите", които обаче отново не показаха добра игра, особено през първата част, като дори бяха освирквани от своите фенове, които ги подкрепяха на малкия стадион "Жарково" в Белград.

Божинов вкара първите си голове за Купата на Сърбия, след като миналата година не успя да се разпише нито веднъж в турнира, но въпреки това вдигна трофея през месец май в компанията на Иван Бандаловски.

Второто му попадение днес е под номер 25 с екипа на Партизан в официален мач, като със сигурност е най-красивото му с екипа на "гробарите". От началото на сезона Божинов има седем гола, тъй като се разписал досега пет пъти в първенството, което го прави голмайстор номер едно в тима. Бразилецът Леонардо, който донесе победата в дербито над Звезда с 1:0 е втори с шест попадения.

ЖАРКОВО - ПАРТИЗАН 0:2
0:1 Божинов (48)
0:2 Божинов (71)