Павлюченкова започна с експресна победа защитата на титлата си в Линц

Защитаващата титлата си Анастасия Павлюченкова лесно се справи с латвийката Анастасия Севастова с 6:4, 6:1 в първия ден от турнира в Линц. Поставената под номер рускиня се нуждаеше от по-малко от един час, за да направи баланса си срещу тази съперничка на 4-0. Тя допусна Севастова да реализира само девет точки при неин сервис и не й позволи нито един пробив.

По-рано снощи Кики Бертенс от Холандия инкасира шеста поредна загуба на старта на турнир от WTA, след като беше победена от Сорана Кърстя (Румъния) с 4:6, 2:6. За Бертенс това е първи мач след един месец отсъствие от корта. Тя направи пробив за 4:3 в първата част, но след това загуби 9 от следващите 11 гейма и пропиля шест поредни свои подавания.

23-годишната Бертенс, която е 6-а в схемата на този турнир, не е преодолявала първия кръг от финала в Гщаад (Швейцария) през юли. В други срещи от първия кръг Мисаки Дои от Япония победи Йоана Ларсон от Швеция със 7:5, 3:6, 6:1, а швейцарката Виктория Голубич отстрани Лаура Зигмунд (Германия) с 6:4, 6:2.