Белгия прегази Гибралтар с рекордно бърз гол и хеттрик на Бентеке (видео)

Белгия очаквано разби Гибралтар с 6:0 в мач от квалификационна Група "H" за Мондиал 2018 в Русия. Хеттрик за белгийците направи Кристиан Бентеке, който в 8-ата секунда отбеляза и рекордно бърз гол. Другите си две попадения Бентеке реализира в 43-ата и 56-ата минута. По един гол за гостите добавиха Аксел Витсел (19), Дрис Мертенс (51) и Еден Азар (79).

Бентеке откри резултата още в 8-ата секунда на мача. След като гибралтарците играха с топката след първия съдийски сигнал в двубоя неразбирателство между футболисти на домакините позволи на Бентеке да открадне топката. Нападателят на Кристъл Палас навлезе в наказателното поле на Гибралтар и преодоля стража на домакините Дерен Ибрахим за 0:1.

Попадението, реализирано според официалния сайт на УЕФА 8.1 секунди след началото на срещата, се оказа рекордно в историята на световните квалификации. Предишният рекорд за най-бърз гол в мач от световни квалификации се държеше от Давиде Гуалтиери. Футболистът на Сан Марино отбелязва гол във вратата на Англия след 8.3 секунди игра през 1993 година (срещата завършва с победа за "Трите лъва" със 7:1).

В 19-ата минута халфът на Зенит Аксел Витсел с мощен далечен шут опъна мрежата зад Ибрахим и направи резултата 0:2.

Две минути преди края на първата част Бентеке получи топката от десния бек на Пари Сен Жермен Тома Мюние и с лекота от границата на вратарското поле реализира второто си попадение в срещата.

Шест минути след почивката Дрис Мертенс получи отличен извеждащ пас и пое топката в наказателното поле на Гибралтар, след което майсторски копна топката над Ибрахим за 0:4.

В 56-ата минута Бентеке оформи своя хеттрик. Той нахлу в наказателното поле на домакините, получи пас отляво от Еден Азар и с пета изпрати топката в мрежата.

В 76-та минута офанзивният халф на Челси Еден Азар оформи крайния резултат, след като получи топката в наказателното поле на домакините и със силен шут я изпрати във вратата на Гибралтар.

След тази победа Белгия е на първо място в класирането в групата с пълен актив от 9 точки и голова разлика 13:0. На втора позиция е Гърция - също с три победи от три срещи и голова разлика 8:1. Третото място заема Босна и Херцеговина с 6 точки, на четвърта позиция е Естония с 3 точки, а с по 0 точки на последните две места са Кипър и Гибралтар.

ГИБРАЛТАР - БЕЛГИЯ 0:6
0:1 Бентеке (1)
0:2 Витсел (19)
0:3 Бентеке (43)
0:4 Мертенс (51)
0:5 Бентеке (56)