Пянич и Джеко накзаха Кипър (видео)

Босна и Херцеговина се поздрави с втора победа в квалификациите за Мондиал 2018. В мач от Група "Н" босненците надиграха с 2:0 у дома Кипър. И двете попадения реализира през втората част нападателят на Рома Един Джеко. И за двата гола пък му асистира бившият халф на Рома и настоящ на Ювентус Миралем Пянич. В 70-ата минута Пянич наказа грешка на играч на гостите и с отличен пас намери заелия позиция в наказателното поле на Кипър Джеко, който с прецизен удар даде аванс на тима си в резултата. В 81-ата минута Пянич центрира към Джеко, който с удар с глава отблизо вкара втория гол в двубоя.

Босна и Херцеговина заема трето място в подреждането в Група "H" с 6 точки, като пред Джеко и компания са само безгрешните дотук Белгия и Гърция с по 9 точки. На четвърто място е Естония с 3 точки, а на пета и шеста позиция са съответно Кипър и Гибралтар, като и двата тима все още не са спечелили точка.

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА - КИПЪР 2:0
1:0 Джеко (70)
2:0 Джеко (81)