Христо Николов отбеляза 10 точки при загуба на Стал

Отборът на Стал Остров, в който играе Христо Николов, загуби като гост от Торун със 74:81 (22:26, 18:13, 13:25, 21:17) в среща от първия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Полша. Българинът беше титуляр и завърши с 10 точки, 2 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка за 26:09 минути.

Баскетболистите на Стал Остров изиграха много слаба трета част, след което не успяха да наваксан изоставането си. В следващия кръг на 12 октомври Стал Остров гостува на Роса Радом.

В първенството на Румъния Питещ, с Павел Маринов в състава си, победи гостуващия Динамо Букурещ с 81:71 (18:14, 24:19, 18:20, 21:18) в среща от третия кръг. Маринов изигра силен мач и се отличи с 10 точки, 6 борби, 6 асистенции и 1 чадър за 32:29 минути като титуляр. Питещ е с две победи и една загуба от началото на сезона.