Манджукич превзе и Тампере (видео)

Хърватия спечели второто си поредно гостуване в рамките на три дни по пътя към световните финали в Русия. Този път Марио Манджукич и неговите съотборници сразиха много трудно с 1:0 Финландия в Тампере в двубой от Група "I" след единствен гол на нападателя на Ювентус. Той беше точен с глава на празна врата в 18-ата минута след грешка на вратаря Лукас Храдецки и засичане на Андрей Крамарич. В предишния мач срещу Косово Манджукич се отличи с хеттрик. "Шахматистите" са лидери със 7 точки, а финландците имат само 1.

Хърватите срещнаха сериозен отпор от скандинавските си домакини, които особено през второто полувреме поставиха на изпитание защитата пред Даниел Субашич.

Гостите можеха да си осигурят спокоен завършек на мача, но в 75-ата минута ударът на Иван Перишич се отби в страничната греда, а малко след това пропуск направи и Дуйе Чоп.

Пред бившия нападател на Шалке 04 Теему Пуки се откри шанс да изравни в добавеното време, но на два пъти той беше блокиран.

В другия ранен двубой от групата Украйна надви Косово с 3:0, а от 21:45 часа Исландия приема Турция.

След месец - на 12 ноември, хърватите ще са домакини на исландците, а днешният им съперник ще гостува на селекцията на Андрий Шевченко.

ФИНЛАНДИЯ - ХЪРВАТИЯ 0:1
0:1 Манджукич (18)