Марек взе дербито с Пирин в Дупница

Мъжкият волейболен отбор на Марек Юнион Ивкони (Дупница) завърши международния приятелски турнир за Купа "Дупница" с победа, при това сладка, след като надделя над местния си съперник Пирин (Разлог) с 3:1 (25:17, 23:25, 25:17, 27:25) в последния си мач, игран пред около 200 зрители.

Така волейболистите на Найден Найденов не позволиха на съперника си да завърши на второ място в крайното класиране и се наредиха на трето място. Пирин остана на последното 4-о място. Турнирът спечели шампионът на Румъния Университатя (Крайова), който в последната си среща днес би категорично гръцкия Ираклис (Солун) с 3:0 гейма.

Купите на волейболистите на Марек и на Пирин връчи легендата на българския волейбол Цано Цанов, а състезателите на Ираклис не дочакаха края на надпреварата, тъй като бързаха да се приберат заради участие в друг турнир в Гърция. Шампионите от Крайова пък получиха Купата си след края на третия гейм между Марек и Пирин.