Пестелива Англия в дебюта на Саутгейт (видео)

Англия спечели с 2:0 домакинството си на Малта в дебюта на Гарет Саутгейт като селекционер. Британците доминираха тотално през цялата среща и изпуснаха положения, с които да стигнат до по-голяма победа, но като цяло не бяха блестящи срещу далеч по-слабия съперник. Англичаните записаха втори успех от два мача в група F на световните квалификации.

Саутгейт заложи на Джеси Лингард в стартовия състав и играчът на Манчестър Юнайтед дебютира за представителния тим. Наставникът пусна рекордьора по голове за Англия Уейн Рууни в халфовата линия.

Отборът на Малта бе пристигнал на "Уембли" за миниманлна загуба, тъй като бе избрал много дефанзивна схема. Островитяните допуснаха само два гола и поради отличните изяви на вратаря си Андрю Хог, който трябваше да се намесва още в осмата минута след удар на Рууни. Стражът на гостите играеше не много далече от родното си място, тъй като Хог е роден в Кингстън, един от крайните квартали на Лондон.

В 24-ата минута домакините пропуснаха отлична възможност да открият. Хендерсън изведе Деле Али, който стреля с глава, Хог изби в краката на Стъридж, но той не успя да завърши. Нападателят на Ливърпул обаче се реваншира в 29-ата минута. Центриране на Хендерсън бе завършено след хубав удар с глава на Стъридж за 1:0. Девет минути по-късно Деле Али удвои аванса на англичаните. Халфът на Тотнъм не успя при първия опит, но при втория прати топката в мрежата.

След почивката нещата изглеждаха по същия начин, но тимът на Саутгейт не се възползва от положенията си. Лингард можеше да ознаменува дебюта си с гол в 64-ата минута, но Хог отново бе на ниво и го спря. През втората част Англия опитваше да атакува, но реалните голови ситуации, които създаде, не бяха много. Девет минути преди края Малта дори можеше да намали. Агиус бе оставен непокрит, но ударът му бе отразен от Джо Харт. Домакините отговориха с отлична комбинация, която намери Деле Али на границата на малкото наказателно поле, но той не успя да прати топката във вратата.

АНГЛИЯ - МАЛТА 2:0
1:0 - Стъридж (29)
2:0 - Деле Али (38)