ЦСКА-София загря за Левски с разгром над бившия македонски тим на Гриша Ганчев (видео)

ЦСКА-София разгроми с 4:0 македонския Пелистер в контрола, която се проведе на стадион "Българска армия". Попаденията за червените реализираха Арсенио Нунеш, Густаво Кулма, Руй Педро и Диого Виана.

Завръщане в тима направиха любимците на публиката Борис Галчев и Преслав Йорданов. Първият бе временно отстранен от тима по заповед на боса Гриша Ганчев, а вторият дълго време лекуваше контузия.

Друга любопитна подробност от тази среща е, че преди няколко години основен спонсор на Пелистер бе сегашният собственик на ЦСКА-София Гриша Ганчев.

Иначе червените наложиха превъзходство още с началния съдийски сигнал и в четвъртата минута Манолев стреля, но Петровски спаси. Секунди по-късно Васил Попов подаде към Руй Педро, който шутира от точката на дузпата, но в аут.

По-добрата игра на домакините даде резултат в 16-ата минута, когато ЦСКА-София откри резултата. Мартин Ковачев фаулира Руй Педро в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която Арсенио Нунеш реализира.

Десет минути по-късно Манолев и Виана осъществиха много добра атака отдясно, последва центриране на втория към Густаво Кулма, който се разписа с глава за 2:0.

Само 120 секунди по-късно Руй Педро покачи на 3:0 след шут от 17-18 метра. При този резултат завърши и първата част.

След почивката гостите смениха почти целия си състав, но и това не им помогна, тъй като в 56-ата минута ЦСКА-София вкара четвърти гол. Това стори Диого Виана, който се разписа от фаул.

Последваха множество смени и в 11-ката на българския тим. Въпреки това футболистите на Едуард Йорданеску продължиха да доминират, но до края на срещата направиха няколко сериозни пропуска, което помогна на македонците да си тръгнат със само 0:4 от "Армията".

ЦСКА-СОФИЯ - ПЕЛИСТЕР 4:0