Робъртсън и О'Съливан ще спорят за място на финала

Световният шампион от 2010 година Нийл Робъртсън си заслужи 1/2-финален двубой срещу Рони О'Съливан на новия ранкинг турнир в професионалния снукър - European Masters. Австралиецът намери място сред най-добрите четирима след успех с 4:2 фрейма срещу Антъни Макгил. Битката продължи близо три часа и предложи много емоции на феновете.

Робъртсън спечели първата партия с брейк от 61 точки, а след това шотландският му опонент изравни резултата, измъквайки 44-минутната втора част. Машината от Мелбърн си върна водачеството след битка по цветните в третия фрейм, но Макгил взе четвъртия след серии от 56 и 37 точки за 2:2.

В оказалите се последни две партии на мача Машината от Мелбърн показа по-здрави нерви и спечели битката по цветните за 3:2 и 4:2, с което си осигури участие на 1/2-финалите. Така Робърстън съхранява надеждите си за втора ранкинг титла през сезона след тази от Riga Masters.

Мачът между австралиеца и О'Съливан е тази вечер от 19,00 часа българско време. Форматът е 6 от 11 части. "Срещу Рони ме очаква един коренно различен мач. Ще има ново сукно на масата и се надявам равнището на игра да е по-високо от това на 1/4-финала. Ако се възползвам от възможностите си, мога да победя О'Съливан", коментира Робъртсън.

Снимка: worldsnooker.com