Идол на Сектор "Г" откри сезона с хеттрик (видео)

Бившата звезда на ЦСКА Жуниор Мораеш заби хеттрик за Динамо (Киев) на старта на новия сезон в Украйна. Бразилският нападател показа, че се намира в отлична форма и направи на пух и прах защитата на Олександрия при победата на Динамо с 5:1. Мораеш откри резултата в 29-ата минута, в 56-ата реализира дузпа, а в 62-ата се разписа за трети път във вратата на гостите. Малко след това Мораеш беше заменен от Олександър Гладкий.

Другите попадения за шампионите бяха дело на Виталий Буялский и Домагой Вида, а за Олександрия точен беше Евгений Банада в края на двубоя.

Преди няколко дни динамовци спечелиха и Суперкупата на Украйна след победа с дузпи над Шахтьор (Донецк). За Олександрия пък загубата в Киев е тежък удар преди предстоящия в четвъртък дебют на тима в евротурнирите.

Снимка: fcdynamo.kiev.ua