Марица ще защитава Купата на България след разгром над Бургас 2007 (ВИДЕО)

Волейболистките на Марица (Пловдив) се класираха за утрешния финал за Купата на България и ще защитават ценния трофей в битка с Левски. В днешния втори полуфинал момичетата на Иван Петков очаквано надделяха над домакина на финалната четворка Бургас 2007 с 3:0 (25:12, 25:16, 25:13) след само 62 минути игра в зала "Младост".

Мачът двубой бе доста едностранен, с подчертано превъзходство на маричанки през целия мач. С цели 7 точки принос от централната блокировачка Виктория Григорова в първия гейм, Марица наложи тотално надмощие и разгроми противника с 25:12. По време на втората част Иван Петков си позволи няколко смени в състава, а Таня Събкова бе над всички с 3 аса и 3 точки от 3 опита в атака, между които и последната в гейма за 25:16. Марица продължи да атакува безмилостно и в третата част с отлична и разнообразна организация на нападението от страна на Юлия Богмацер. С атака на Милена Димова през центъра бе сложена точка на полуфинала при 25:13 за "жълто-сините".

Радосвета Тенева стана най-полезна за Марица с 15 точки (3 блока, 3 аса, 64% ефективност в атака и 50% перфектно посрещане) за победата. Най-резултатна за Бургас 2007 стана Даниела Иванова с 6 точки.

В по-ранния полуфинал, Левски се справи с ЦСКА за крайното 3:0 и правото на опит да детронира маричанки. Финалът Левски - Марица е утре (7 май) от 16,30 часа.

МАРИЦА (ПЛОВДИВ) - БУРГАС 2007 (БУРГАС) 3:0 (25:12, 25:16, 25:13)
МАРИЦА: Милена Димова 11, Таня Събкова 9, Ани Радичева 9, Юлия Богмацер, Радосвета Тенева 15, Виктория Григорова 9 - Ивелина Монова-либеро (Мария Дачева 4, Вангелия Рачковска, Силвана Чаушева 6, Мирела Шахпазова, Жана Тодорова-либеро)
Старши-треньор: Иван Петков
БУРГАС 2007: Лора Илиева 5, Даниела Иванова 6, Виктория Викторова 5, Мирослава Кьосева 1, Диана Филипова 1, Янита Николова 5 - Елена Георгиева-либеро (Мартина Кънева, Полина Бойчева 1, Теодора Язова 2, Наталия Тодорова)
Старши-треньор: Ваня Соколова.

Статистика: Владимир Каракашков, volleyballbg.com