Женският отбор на България по 3х3 спечели бронзов медал в Литва

Българска федерация по баскетбол и проект "Фенове срещу насилието" взеха участие в международния турнир 3х3 в Каунас (Литва). Женският отбор в състав Снежана Николова и Марина Гелова спечели бронзовите медали, след като в спора за отличието надигра Хърватия.

България беше представена от най-добрите два мъжки и два женски аматьорски отбора, които спечелиха националните турнири в София. В Литва те се изправиха срещу феновете, победители от Испания, Турция, Хърватия и домакините от Литва.

Феновете прекараха четири незабравими дни в Каунас. При пристигането си участници бяха приветствани от Томас Римкус от литовската федерация по баскетбол, както и от директора на проекта от турска страна Емир Турам, който запозна участници с проекта "Фенове срещу насилието". След това всички имаха възможност да се насладят на джаз фестивал, който се провежда веднъж годишно.

Самият 3х3 турнир се проведе пред една от най-големите зали в Европа - "Жалгирио Арена" - домът на 28-кратния литовски шампион Жалгирис, който събира над 15,000 зрители. Като част от културния обмен на състезанието всяка от страните имаше собствена демонстративна тента, на която бяха изложени сувенири, подаръци и различни фен артикули, представящи отборите на собствената им страна. За доброто настроение на всички турнирът се проведе под звуците на силна музика и много забавни игри.
България спечели бронзовите медали при жените и зае четвърто място при мъжете, а шампиони станаха отборите на Испания.