Сейнт Луис разгроми Далас и поведе в серията

Сейнт Луис разгроми гостуващия Далас с 6:1 и поведе с 2:1 победи в серията от втория кръг на плейофите в Западната конференция на Националната хокейна лига. Владимир Тарасенко се отличи с гол и две асистенции, а Александър Стеен и Дейвид Бейкс се разписаха по два пъти за успеха на домакините. Трой Брауър добави попадение и асистенция, а вратарят Брайън Елиът завърши с 25 спасявания за успеха. Тексасците поведоха с точен изстрел на Колтън Скевиър в 4:44 минута на мача, но след това допуснаха шест безответни гола.

В другата полуфинална серия на Запад Нешвил надделя над гостуващия Сан Хосе с 4:1 и намали пасива си на 1:2 победи. Шей Уебър завърши с гол и асистенция, Джеймс Нийл и Филип Форсберг вкараха при числен превес, а Колин Уилсън също се разписа за успеха на домакините. Вратарят Пека Рине отрази 26 шайби, като допусна само едно попадение след изстрел на Патрик Марло в 13:13 минута на мача.

Тампа Бей спечели с 5:4 след продължение в залата на Ню Йорк Айлъндърс и взе аванс от 2:1 победи в полуфиналната серия на Изток. Брайън Бойл реализира решаващия гол в 2:48 минута на допълнителното време. Домакините повеждаха на три пъти в редовното време и се виждаха победители, но Никита Кучеров изравни за 4:4 само 38,4 секунди преди финалната сирена.

Виктор Хедман се отличи с гол и две асистенции за гостите, за които още се разписаха Райън Калахан и Владислав Наместников. Джош Бейли вкара два пъти за Ню Йорк, Кол Клатърбърк допринесе с гол и асистенция, а Ник Леди също реализира, но това не беше достатъчно.

Срещи от втория кръг на плейофите в НХЛ (играе се до четири победи от седем мача):