“Бомбена” Модена срази Перуджа във финал №1 (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Носителите на Купата на Италия за 2015 и 2016 година от DHL (Модена) поведоха във финалната серия за титлата в италианската волейбол Суперлига, след като спечелиха убедително срещу Сър Сейфти Конад (Перуджа) с 3:0 (25:19, 25:17, 27:25) в първия мач за титлата.
Финал №1 в Италия: Модена - Перуджа 3:0
Двубоят се игра пред препълнените от 5054 зрители трибуни на "Пала Панини".
Възпитаниците на Анджело Лоринцети забиха 14 аса, като с по 4 се отличиха бразилските национали Бруно Резенде и Лукас Сааткамп и това даде сериозно предимство на Модена в мача.

Най-оспорван се оказа третият гейм, в който Перуджа поведе с 8:6, но в крайна сметка Модена спечели след 27:25 след ас на Лукас Сааткамп.
Добромир Димитров влизаше като резерва за Перуджа в първата и втората част, за да изпълни начален удар, но не записа точка. Александър Атанасийевич стана най-резултатен в мача с 15 точки (2 блока, 59% ефективност в атака), а Денис Калиберда добави още 10 точки (1 блока, 75% ефективност в атака, 8% перфектно и 36% позитивно посрещане).
Френската звезда на Модена Ървин Нгапет се отличи с 14 точки (2 аса, 1 блок, 58% ефективност в атака, 30% перфектно и 52% позитивно посрещане), а Лукас Сааткамп добави 11 точки (4 аса, 64% ефективност в атака).
За MVP бе определен бразилският разпределител Бруно Резенде, който завърши с 5 точки (4 аса, 100% ефективност в атака).

Сръбският наставник на Перуджа Слободан ковач получи червен картон във втората част.

За титлата се играе до 3 победи от 5 мача, като следващият двубой е в Перуджа на 5 май от 21,15 часа.
DHL (МОДЕНА) - СЪР СЕЙФТИ КОНАД (ПЕРУДЖА)  3:0 (25:19, 25:17, 27:25)
МОДЕНА: Бруно Резенде 5, Лука Ветори 10, Ървин Нгапет 14, Неманя Петрич 9, Лукас Сааткамп 11, Елиа Боси 6 - Салваторе Росини-либеро (Тиаго Сенс, Лука Сарторети 1)
Старши-треньор: Анджело Лоринцети
ПЕРУДЖА: Лучано Де Чеко 4, Александър Атанасийевич 15, Денис Калиберда 10, Аарън Ръсел 7, Симоне Бути 3, Емануеле Бирарели 4 - Андреа Джови-либеро (ДОБРОМИР ДИМИТРОВ, Алберто Елиа, Йоргос Цумакас, Кристиан Фром)
Старши-треньор: Слободан Ковач.