Цибулкова изхвърли №1 в схемата от турнира в Мадрид

Водачката в схемата на турнира в Мадрид с награден фонд 4 771 360 евро Агниешка Радванска от Полша напусна надпреварата още в първи кръг. Тя беше елиминирана от словачката Доминика Цибулкова, която се наложи с 6:4, 6:7 (3), 6:3 и продължава напред. Аут е и канадския сексимвол Южени Бушар, която беше надиграна от румънката Ирина Бегу с 6:4, 3:6, 6:4.
Защитаващата титлата си от миналия сезон Петра Квитова преодоля първия кръг. Поставената под номер 5 в схемата чехкиня победи лесно с 6:3, 6:2 срещу участващата с "уайлд кард" Лара Аруабарена Весино за 74 минути на корта. Квитова, която спечели титлата в испанската столица през 2011 и 2015 година, ще се изправи срещу Елена Веснина във втория кръг.
Рускинята победи със 7:5, 6:0 срещу латвийката Йелена Остапенко. Третата поставена Гарбине Мугуруса Бланко от Испания също продължава напред в Мадрид, след като победи с 6:2, 7:5 срещу Ана Каролина Шмиедлова (Словакия). Номер 9 в схемата Светлана Кузнецова, която достигна до мача за титлата през 2015 година, отпадна от турнира в испанската столица. Рускинята загуби изненадващо с 0:6, 6:3, 3:6 срещу квалификантката Лаура Зигмунд (Германия).
Четвъртата поставена и двукратна финалистка Виктория Азаренка (Беларус) преодоля първия кръг след победа с 6:4, 6:2 срещу Лора Робсън (Великобритания).