Тъжна картинка... или как приключи мачът на Григор (видео)

Първата ракета на България Григор Димитров не се показа в най-добрата си светлина в края на днешния финал на турнира в Истанбул. 24-годишният хасковлия прояви невиждан до момента в кариерата си изблик на ярост и това на практика му коства пета титла от ATP. Българският тенисист загуби мача за трофея на надпреварата след поражение със 7:6(5), 6:7(4), 0:6 срещу 87-ия в света Диего Шварцман (Аржентина).

По време на днешния двубой Димитров скъса кордаж на ракетите си цели пет пъти. Това, в комбинация с болки в лявото бедро, получени във втория сет, повлия на представянето му. В решаващата трета част на сблъсъка с аржентинеца Григор счупи три пъти ракетата си. При първия той получи устно предупреждение от съдията на стола Мохамед Лаяни. При втория – в петия гейм, българинът бе санкциониран с точка. При третото потрошаване на ракетата при 40:40 в шестия гейм на Шварцман бе присъден служебен гейм – нещо, с което Димитров бе напълно наясно преди да съсипе поредната си ракета. Действията на Григор бяха и проява на крайно неуважение към съперника в тази фаза на мача.