Еспаньол загря за барселонското дерби с победа над резервите на Севиля

Отборът на Еспаньол надигра с 1:0 гостуващия Севиля в среща от 36-ия кръг на испанското първенство. Победата на практика ще позволи на каталунците спокойно да завършат шампионата, въпреки че следващата седмица им предстои кърваво дерби с Барселона. Тимът на Унай Емери вече не мисли за Примера, което личеше и по експерименталния състав днес.

"Бяло-червените" излязоха с редица резерви и нови имена, като младокът Куро Санчес, Матос и Тоньо Котан изиграха пълни 90 минути. Преди срещата гостите излязоха с фланелки в подкрепа на тежко контузения Михаел Крон-Дели.

В 14-ата минута Серхио Рико предотвраи първата опасност, намесвайки се при остро центриране. В 23-ата в последния момент Себастиан Кристофоро блокира Виктор Санчес. В 41-ата Марко Асенсио центрира, а Фелипе Кайседо за мъничко не достигна до топката. В края на полувремето Виктор Санчес не беше точен при поредния удар към Рико.

В 52-ата тимът на Константин Гълка логично достигна до попадение, като само три минути по-рано Виктор Санчес беше ударил греда. Кайседо се възползва от отбита топка и я заби в мрежата, след като Рико се беше справил с удара на Асенсио. В 59-ата Висенте Ибора можеше да изравни, но не се възползва от лошо излизане на Пау Лопес. В 74-ата минута по чудо топката не премина голлинията на гостите. Ернан Перес и Виктор Санчес пропуснаха, а вратарят и гредата помогнаха на състава от "Рамон Санчес Писхуан".

В крайна сметка барселонци се поздравиха с победата и вече имат 40 точки и цели 5 аванс пред изпадащото 18-о място. Всички мисли на севилци пък са насочени към двубоя с Шахтьор (Донецк) в Лига Европа. Андалуският тим има гарантирано място в евротурните за следващия сезон, тъй като дори да не спечели Купата на краля ще попадне сред първите 7 отбора в класирането.