Марсилия си спести голямото унижение (видео)

Някогашното величие на френския футбол Олимпик Марсилия трябваше да чака до днес, за да си гарантира мястото в елита и през следващия сезон. В последната среща от 36-ия кръг отборът спечели с 1:0 като гост на Анже и вече и на теория няма как да изпадне, защото се отдалечи на 8 точки от опасната зона, а до края остават два кръга.

Белгийският нападател Миши Батшуай вкара единствения гол след 24 минути игра. Тъмнокожият талант обаче пропусна няколко пъти от чисти позиции, в това число два пъти сам срещу вратаря. Най-близо до попадение домакините от Анже бяха в 77-ата минута, когато Били Кеткеофомфон не успя да се разпише.

Така Марсилия сложи край на ужасяващата серия от три месеца без победа, заради което мястото на отбора в Лига 1 висеше на косъм.

В последните два кръга ще се реши кои два измежду Газелек Аячо, Реймс и Тулуза ще последват надолу изпадналия вече Троа.