Бленуван дебютен сезон за Амор като треньор

Отборът на Аделаида спечели за първи път в 13-годишната си история титлата в първенството на Австралия по футбол. Възпитаниците на бившия испански национал и бивш полузащитник на Барселона Гийермо Амор победиха на финала Уестърн Сидни Уондърърс с 3:1.

Пред рекордните за Южна Австралия 50119 зрители домакините откриха резултата на "Адилейд Овал" с попадение на Брус Камау в 22-ата минута, когато роденият в Конго нападател засече отблизо отлично подаване на аржентинеца Марсело Маруска. В 34-ата минута испанецът Исаяс Санчес удвои от фаул, но през второто полувреме Уестърн Сидни натисна сериозно. Скот Невил намали в 58-ата минута след самостоятелен пробив от дясно, а гостите продължиха да атакуват яростно в търсене на изравняването. В последната минута, обаче, резервата Пабло Санчес отне топката от краката на Николай Топор-Стенли пред наказателното поле и със силен удар направи 3:1 с деветия си гол за сезона и седми, след като влиза на терена от скамейката.

Така Аделаида Юнайтед триумфира в дебютния сезон на Амор като старши треньор, а Уестърн Сидни Уондърърс загуби на финала за трети път в последните четири години.