Торо се развихри насред Удине

Тимът на Торино се завърна към победите след две последователни загуби. Играчите на Джанпиеро Вентура сториха това по-невероятен начин, като смазаха Удинезе насред "Дачия Арена" с 5:1. Понтус Янсон (12),  Африе Акуа (45), Хосеф Мартинес (50), Андреа Белоти (56) и отново Хосеф Мартинес (83) бяха точни за "биковете", докато Фелипе отбеляза почетното попадение за "фриуланите" в 47-ата минута.

Успехът изкачи Торо на 10-то място с 45 точки преди останалите мачове от 36-ия кръг на Серия "А", а Удинезе остана на шест точки пред Палермо на Ивайло Чочев, който се бори за спасение, но има мач по-малко. Именно поради това "бианконерите" ще се надяват Сампдория да спре сицилианците, тъй като в противен случай, последните два кръга могат да се превърнат в кошмарни за Удинезе.

Домакините започнаха по-силно, но Матос сбърка в седмата минута и от този миг до края на срещата гостите диктуваха събитията на терена. Първо бе отменен чист гол на Белоти, но в 12-ата минута с глава Янсон вкара своя първи гол в калчото. В последните секунди на първата част Акуа се възползва от грешка на Баду и Аднан и удвои.

Втората част започна с гол на надеждата за домакините - дело на Фелипе, но Удинезе нямаше време и да се опита да натисне, тъй като получи трети гол. Този път Мартинес бе точен, а след него Белоти довърши "фриуланите" с красив гол в 56-ата минута, който бе негов 12-и през тази кампания. Мартин оформи крайното 1:5 в 83-ата минута.