Майнц 05 отново без победа срещу Хамбургер

Отборът на Майнц 05 продължава серията си без победа в Бундеслигата. На "Кофас Арена" играчите на Мартин Шмит завършиха 0:0 с Хамбургер и продължиха да се отдалечават от мечтаното четвърто място, даващо право на участие в квалификациите на Шампионската лига. Тимът има едва една победа от сензационния успех на "Алианц Арена" срещу Байерн Мюнхен с 2:1 на 2-и март. Последните осем срещи играчите на Майнц имат четири равенства и три поражения и с актив от 46 точки са на седмо място. Момчетата на Бруно Лабадия пък записаха златна точка, като са много близо до спасението, след като последните два сезона го правеха чрез бараж. Бившият европейски шампион има вече 38 точки, а през целия минал сезон събраха общо 35 точки.

Гостите започнаха по-силно с преса и затрудниха максимално противника, който чак в 32-ата минута стигна възможност чрез на Карим Онисиво, но той не успя да прати топката във вратата на Ярослав Дробни. Малко след това Хамбургер създаде две възможности. Първо Йоан Джуру (36), а след това Набил Бахуи (40) пробваха своя късмет.

Втората част започна отново с положение за Хамбургер, след като Свен Шиплок пробва рефлекса на Лорис Кариус в 51-ата минута. Голмайсторът на домакините Янус Мали за първи път този сезон остана на пейката, като се появи в 69-ата минута. Както е известно, той не се е разписвал от 23-ия кръг, когато вкара два гола на Байер Леверкузен и формата му чувствително спадна.

Гостите получиха за два груби фаула жълти картони в рамките на 180 секунди, а Майнц започна да търси победата. Онисиво в 68-ата минута, Фабиан Фрей (78) и Дани Латца (79), пробваха удари, но без успех. Онисиво стреля над вратата от добра позиция. Същото стори и резервата Джон Короба в 87-ата минута, а в 91-ата влезналият като смяна за гостите Клебер с глава бе близо до това да донесе победата на Хамбургер и съответно да гарантира на тима участие в Бундеслигата и догодина преди оставащите два кръга.

Въпреки това Хамбургер продължи да има отлична серия срещу Майнц, като до този момент има едно поражение през 2014 с 2:3, а в останалото време е записал четири победи и четири равенства. Тимът на Лабадия остана с една победа в последните си седем визити в първенството - 3:0 над Хановер в 28-ия кръг.

За Майнц остават гостуването на Щутгарт и последното домакинство срещу Херта, докато Хамбургер приема Волфсбург и гостува на Аугсбург.