Петнадесети пореден полуфинал за Лукойл Академик

Лукойл Академик спечели гостуването си на Ямбол със 105:59 и затвори четвъртфиналната серия с 2-0, след като надделя с лекота над съперника си и преди два дни в Правец. Така “студентите” се класираха на полуфинал за петнадесети пореден път, а техен съперник в битката за място във финала ще бъде Рилски спортист.

Мотивацията за играчите на Тони Дечев ще бъде двойна, защото освен класиране за битката за титлата, те ще гонят реванш от самоковци за загубения финал в турнира за Купата на България.

Ямболии отново бяха без Станислав Говедаров, а този път извън строя бе и Милиян Боцка. Малка утеха все пак бе завръщането в игра на Стойо Чолаков, който днес бе и в ролята на капитан на домакините.

Домакините стартираха много мотивирано и поведоха с 2:9 след само две минути игра и успяха да задържат водачеството още известно време, а Лукойл Академик поведе за пръв път с 13:12 след малко повече от пет минути. До края на частта гостите запазиха водачеството за 23:20. Тони Дечев заложи на тотално различна петица за начало на втората част и това даде резултат, а разликата набъбна до 40:24 след серия от 17-4 в първата половина на този период. На полувремето двата тима се оттеглиха при 54:32 в полза на Лукойл Академик.

Третата четвърт в зала “Диана” бе по-равностойна от предхождащата я такава и след нейния край гостуващия тим бе напред със 78:53. Поредица от 19 точки без отговор за начало на четвъртата част тотално сложи точка на спора и бе фиксиран краен резултат от 105:59.

Желко Шакич и Христо Захариев се включиха силно от пейката за победителите, реализирайки съответно 20 и 18 точки, като всеки едн от тях овладя и по 8 борби. Филип Барович вкара 14 точки, а Димитър Димитров - 10.

За Ямбол най-добър бе Стойо Чолаков с 14, а Денис Агре добави 10.

ЯМБОЛ - ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК 59:105 (20:23, 12:31, 21:24, 6:27)

ЯМБОЛ: Стилиян Иванов 5, Стойо Чолаков 14, Евгени Иванов 8, Андрей Иванов 9, Денис Агре 10 (Милен Костов 8, Александър Драгоев 3, Васил Кьосев, Николай Михайлов, Боян Радетич 2)

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Бранислав Ратковица 8, Филип Виденов 9, Крис Минков 6, Димитър Димитров 10, Филип Барович 14 (Желко Шакич 20, Христо Захариев 18, Николай Колев 8, Александър Илиев 2, Асен Великов, Павлин Иванов 5, Николай Грозев 5)