Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Шампионът Чикаго оцеля в Сейнт Луис

Шампионът в НХЛ Чикаго Блекхоукс се спаси от елиминация в първия кръг на плейофите, след като победи с 4:3 след две продължения домакина Сейнт Луис.

Патрик Кейн реализира решителния гол в 84-ата минута на мача с удар от непосредствена близост. Така шампионите намалиха изоставането си в серията на 2:3 победи, но все още се нуждаят от два успеха в оставащите две срещи, за да се класират за полуфиналите в Западната конференция.

Другите попадения в срещата в "Скоттрейд Сентър" бяха дело на Мариан Хоса, Артьом Анисимов и Артьоми Панарин за Чикаго и Джейдън Швартц, Роби Фабри и Дейвид Бакес за Сейнт Луис.

Пак на Запад Анахайм изравни серията с Нешвил на 2:2 победи, след като се наложи като гост с 4:1. Райън Гецлаф, Нейт Томпсън, Джейми Макгин и Андрю Коглиано бяха точни за Анахайм, докато за Нешвил се разписа Майк Фишър.

На Изток стана ясен първият участник във втория етап на елиминациите. Това е Тампа Бей, който се наложи с 1:0 като домакин над Детройт и спечели серията с 4:1 победи. Алекс Килорн вкара решителния гол минута и 43 секунди преди края, възползвайки се от много груба грешка на вратаря на Детройт Петър Мразек.

На другия полюс бе стражът на домакините Бен Бишъп, който отрази всичките 34 удара към вратата си. Освен елиминирането, феновете на Детройт ще трябва да преглътнат и факта, че това по всяка вероятност бе последният мач с червения екип на клубната легенда Павел Дацюк, тъй като се очаква 37-годишният руснак да се завърне в родината си.

В последния мач от плейофите за тази нощ Питсбърг разгроми като гост Ню Йорк Рейнджърс с 5:0 и е само на още един успех от класиране за следващия кръг. Ерик Фер, Патрик Хорнквист, Конър Шиъри и на два пъти завърналият се след контузия Евгени Малкин реализираха за Питсбърг.

С успеха Пингуинс поведоха с 3:1 в серията до 4 победи.