Барса изпусна питомното и ще гони дивото в Русия (видео)

ЦСКА (Москва), Лаборал Куча и Фенербахче ще трябва да почакат, за да научат името на последния полуфиналист в Евролигата. Локомотив Кубан (Краснодар) спечели мач №4 с Барселона, след като свали усмивките от лицата на повече от 7000 зрители в „Палау Блауграна“, триумфирайки с 92:80 след продължение за 2-2 в четвъртфиналната серия.

Така баскетболистите на Шави Паскуал отново ще летят до Краснодар, където ще бъде и мач №5 от елиминациите, който е планиран за 26 април. Статистиката и традициите не са на страната на испанския тим, тъй като сочат, че при 20 случая с решаващ пети мач, гостите са печелили едва два пъти в тази фаза на Евролигата.

Александър Везенков изгледа целия двубой от пейката и не влезе в игра нито за секунда.

Редовните 40 минути в каталунската столица завършиха при резултат 76:76, след като руснаци испанци предложиха на феновете адски динамичен, борбен и оспорван двубой.

Гостите взеха диригентската палка още през първата част и след нейния край имаха аванс от 18:17, водени от брилянтния днес Антъни Рандoлф. Барселона поведе за кратко след подновяването на играта, но седем поредни точки върнаха преднината на Локо, която бе 40:35 на почивката.

Играчите на Йоргос Барцокас водеха с 49:42 в средата на третата четвърт, но Хуан Карлос Наваро се намеси и поведе Барса към обрат и 51:54 след 30 минути. Ветеранът бе в светлината на прожекторите и в последната част, която отново премина с лек превес на гостите, които поведоха със 71:65 две минути преди сирената. Наваро реализира два пъти от линията, а след това и през опеката на Рандoлф две секунди преди края, за да прати мача в продължение – 76:76.

В допълнителните пет минути обаче Локо наложи същинска доминация, а Рандoлф вкара 10 точки, за да изведе своите до успеха с 92:80.

Героят за Кубан бе Антъни Рандолф с 28 точки, 7 борби, 2 асистенции и 1 чадър. Малкълм Дилейни направи 7 асистенции, в комбинация с 15 точки и 7 борби, докато Виктор Клавер записа срещу името си 17 точки и 10 борби.

36-годишният Наваро поведе домакините с 19 точки и 4 асистенции, а Анте Томич напомни на какво всъщност е способен с 18 точки и 6 борби, като реализира 10/12 стрелби от наказателната линия и бе фаулиран 11 пъти.