Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Сигал и Станимир Маринов триумфираха в Балканската лига

Отборът на Сигал (Прищина), където през този сезон играе българския национал Станимир Маринов, спечели за втора поредна година титлата в Балканската лига.

Това стана факт, независимо, че вчера Сигал загуби при гостуването си на Морнар (Бар) със седем точки разлика - 68:75, но в първия двубой Маринов и компания спечелиха с 14 точки и с обща разлика от седем точки в двата мача отборът от Прищина си подсигури титлата.

Станимир Маринов започна в титулярната петица на тима си и за 26 минути се отличи с 6 точки, 3 борби, 3 откраднати топки и 2 асистенции, като при стрелбата беше почти безгрешен – 3/3 от близко и средно разстояние и 0/1 от зоната за три точки.

Най-полезен за Сигал беше Джейсън Уошбърн, който се отличи с „дабъл-дабъл“ – 24 точки и 11 борби, а Дардан Бериша и Андрю Уорън вкараха съответно по 15 и 11 точки.

Ламонт Джоунс вкара 22 точки за Морнар, а Балша Радунович добави 20 точки.

Двата отбора си размениха по една четвърт, след като в началото домакините от Бар използваха по-добре шансовете си и поведоха с 23:15, но през вторите десет минути баскетболистите на Сигал затегнаха защитата и гостите се добраха до обрат след първото полувреме – 39:35.

Баскетболистите на Морнар съживиха шансовете си за успех в Балканската лига през третата четвърт, след като реализираха серия от 17:1, която ги изведе с десет точки напред - 57:47 и стопи общата разлика от двата мача до само четири точки.

В заключителните десет минути отборът на Морнар направи всичко по силите си, за да стигне до победа с над 14 точки, но от своя страната Станимир Маринов и съотборниците му от Сигал демонстрираха здрави нерви и успяха да задържат пасива си в рамките на седем точки – 68:75, което им подсигури и титлата в Балканската лига.