Райо изтормози Малага до последно (видео)

Тимът на Малага срещна сериозен отпор от Райо Валекано и трябваше да чака до продължението, за да се докопа до точка - 1:1, в домакинството си от 34-ия кръг на Примера дивисион. Равенството костваше на андалусците осмата позиция във временното класиране за сметка на Валенсия, а с това намаляват и шансовете за евентуално участие в Лига Европа при определени обстоятелства.

Райо пък пропусна възможността да се отдалечи на цели 7 точки от опасната зона и така да доиграе спокойно шампионата. В момента "пчеличките" имат 5 пункта преднина пред Гранада, но в следващите два кръга срещат съгражданите си от Реал и Атлетико и прогнозите не са добри.

Валекано пропусна да поведе в 47-ата минута, когато Хави Гера нацели напречната греда. Липсата на късмет в тази ситуация беше компенсирана в 62-ата минута, когато Раул Баена шутира от около 30 метра, но топката рикошира в тялото на играч на домакините и стана неспасяема за Гийермо Очоя.

Едва в добавеното време включване на защитника Федерико Рика завърши с негов изстрел в мрежата след подаване на Роке Санта Крус.

През първото полувреме отборът на Малага може би трябваше да получи дузпа за игра с ръка на футболист на Валекано, но съдията подмина спорния момент.

В събота избраниците на Хави Грасия ще имат шанса да повлияят върху борбата за титлата, тъй като гостуват на Атлетико Мадрид.