Гьоргес бие пред родна публика

Шампионката за 2011 година Юлия Гьоргес се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в германския град Щутгарт с награден фонд 759 хиляди долара. Германката, която е 57-а в световната ранглиста и участва с "уайлд кард", победи Ализа Корне (Франция) с 6:4, 6:0 за 76 минути. Така Гьоргес постигна пета победа от пет мача срещу французойката. В спор за място на четвъртфиналите германката ще играе срещу номер 6 в схемата Роберта Винчи, която отстрани Екатерина Макарова (Русия) със 7:6(3), 4:6, 6:4 за 2:20 часа.

Водачка в схемата е Агниешка Радванска от Полша. Шампионката от Откритото първенство на Австралия Анжелик Кербер (Германия) стартира с двубой срещу сънародничката си Аника Бек. Номер 8 в схемата и финалистка от "Ролан Гарос" през миналата година Луция Шафаржова (Чехия) отпадна в първия кръг след загуба от Каролина Плишкова (Чехия) с 6:7(4), 6:4, 5:7 за 2:30 часа.