Левски 2014 приключи редовния сезон в НБЛ с победа

Отборът на Левски 2014 завърши с победа редовния сезон в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Ямбол с 81:74 в първи двубой от програмата на XXVII кръг.

Над всички за столичани беше Алекс Симеонов – 29 точки, Станислав Славейков и Йордан Минчев добавиха съответно по 17 и 11 точки, а Крум Дойчинов се отличи с „дабъл-дабъл“ – 13 точки и 11 борби.

Евгени Иванов вкара 18 точки за гостите, а Милян Бочка и Станислав Говедаров приключиха съответно с по 16 и 12 точки.

Столичани стартираха добре двубоя и след три минути игра имаха аванс от пет точки – 9:4 след тройка на Симеонов, но след това гостите се активизираха, а силна серия в края позволи на тима на Ямбол да на свой ред да поведе с пет точки – 30:25. До почивката възпитаниците на Петър Петров стояха по-добре на терена и напълно заслужено увеличиха преднината си до 13 точки след 20 минути игра – 51:38.

През третия период двата отбора си размениха ролите, като в тези минути по-активни и концентрирани бяха играчите на Леввски 2014. Момчетата на Мъни Марков успяха да заличат голяма част от пасива си преди началото на заключителната четвърт – 62:65, а в последните десет минути на двубоя Алекс Сименов демонстрира класа и с няколко отлични отигрвания донесе пълен обрат и победа за Левски 2014 -  81:74.

Левски 2014 – Ямбол 81:74 (25:30; 13:21; 24:14; 19:9)

Левски 2014: Хаджирусев 2, Симеонов 29, Дойчинов 13, Славейков 17, Петков (Карамфилов 2, Захариев, Пейчинов, Ивков 7, Минчев 11, Кирилов)

Ямбол: Е.Иванов 18, Бочка 16, Говедаров 12, Агре 9, А.Иванов 8 (С.Иванов, В.Кьосев, Радетич 11)