Барса отново срази Локо и е съвсем близо до полуфинал (видео)

Барселона отново се наложи над Локомотив Кубан (Краснодар), постигайки втора поредна победа в четвъртфиналните плейофи на Евролигата и пълен обрат в серията. Каталунците надделяха над руския си съперник у дома в "Палау Блауграна" с 82:70 и така вече държат нещата в серията в свои ръце, след като имат аванс от 2-1, а мач №4 отново е в Испания.

Гостите започнаха по-мотивирано и след една изиграна част имаха аванс от 4 точки - 19:23. През втората четвърт нещата се обърнаха на 180 градуса и Барса започна да налага своята воля, ограничавайки Локомотив до 13 точки, като от своя страна вкара 23 и поведе с 42:36 в средата на двубоя.

Разликата в полза на Барселона прехвърли 10 точки малко след подновяването на играта, като след 30 минути тя бе 11 - 61:50. Тимът на Шави Паскуал остана начело и в заключителната десетка, когато на терена се появи Александър Везенков, който обаче не успя при единствения си изстрел от тройката за малко повече от три минути игра, а Барселона спечели с 82:70.

Алекс Абринес бе на невероятно ниво и вкара 25 точки за 28 минути. Томаш Саторански остана с 13, а Джъстин Долман с 12.

За Локомотив Антъни Рандолф се отличи с 16, а Малкълм Дилейни - с 15.