Гол №100 на Агуеро в Премиър Лийг не стигна на Ман Сити за победа срещу Нюкасъл (видео)

Отборите на Нюкасъл и Манчестър Сити не се победиха в мача помежду си на "Сейнт Джеймсис Парк" от Висшата лига. Срещата бе отложена от 27-ия кръг и завърши 1:1. Гол от засада на Серхио Агуеро даде аванс на гостите от Манчестър в 15-ата минута, като това бе попадение №100 за аржентинския нападател в Премиър лийг. Гол на Върнан Анита в 31-ата минута обаче не позволи на чилийския мениджър на "гражданите" Мануел Пелегрини да запише победа №100 начело на тима.

След това равенство Нюкасъл заема предпоследното 19-о място в класирането с 29 точки и е на 2 точки от спасителната 17-а позиция, на която се намира Норич. Манчестър Сити пък е трети с 61 точки. С точка по-малко е четвъртият Арсенал, а далеч пред "гражданите" остават лидерът Лестър със 73 точки и вторият Тотнъм с 68.

Айосе Перес започна за сметка на Жоржиньо Вайналдум в титулярния състав на домакините. Мануел Пелегрини пък направи три промени - капитанът Венсан Компани се завърна в центъра на отбраната, Фабиан Делф смени контузения Самир Насри, а Фернандо започна вместо Фернандиньо.

В 14-ата минута Агуеро заби топката в мрежата зад Карл Дарлоу с глава след центриране на Александър Коларов от фаул. Кун Агуеро бе в положение на явна засада при отбелязването на гола, но това не бе отчетено от съдиите.

В 22-ата минута Кевин де Бройне стреля силно, но неточно от дъгата на наказателното поле, след като грешка на Джамал Ласълс му позволи да напредне с топката в половината на Нюкасъл. В 29-ата минута пък халфът на "свраките" Муса Сисоко не наказа грешка на Коларов. Сисоко изскочи очи в очи с рожденика Джо Харт, но не успя да стреля добре и стражът улови топката.

Две минути по-късно Върнан Анита изравни резултата с блестящо попадение. Той получи отличен пас от Муса Сисоко на десния фланг, последва финт и майсторски удар, при който топката срещна десния страничен стълб на Харт и се оплете в мрежата на гостите.

В началото на второто полувреме Агуеро падна в наказателното поле на "свраките" след сблъсък с Шансел Мбемба, но реферът Кевин Френд не посочи бялата точка. В 54-ата минута гостите едва не изненадаха своя противник. Туре Яя изпълни бързо фаул в средата на терена и подаде на Хесус Навас, който стреля от малък ъгъл, но Дарлоу внимаваше и изби топката. В 63-ата минута Дарлоу направи ново спасяване, този път след изстрел на Агуеро. В 74-ата минута стражът на "джордитата" пак трябваше да се намесва, след като Де Бройне нанесе свиреп изстрел към вратата на Нюкасъл от далечно разстояние.

В заключителните минути и се опитаха да стигнат до победния гол. Резервата за Сити Вилфред Бони опита да изненада Дарлоу с удар с глава, но стражът се намеси стабилно, а малко след това включилият се от пейката за Нюкасъл Жоржиньо Вайналдум направи страхотен пробив и стреля отблизо, но Джо Харт с прекрасно спасяване му попречи да стане герой на мача.