Вашингтон на победа от втория кръг на плейофите в НХЛ

Победителят в редовния сезон Вашингтон разгроми домакина Филаделфия с 6:1 и поведе с 3:0 в плейофната серия от първия кръг в Източната конференция. Алекс Овечкин се отличи с два гола и асистенция, а Джон Карлсън добави попадение и две асистенции за столичани, които са само на успех от класиране напред. Маркус Йохансон, Евгени Кузнецов и Джей Бийгъл също вкараха, а вратарят Брейдън Холтби завърши с 31 спасявания, след като допусна гол в 57-ата секунда, с който Михаел Рафл откри резултата за домакините.

Минесота се наложи над гостуващия Далас с 5:3 и намали на 1:2 победи изоставането си в серията на Запад. Джейсън Поминвил завърши с два гола и асистенция, а домакините наваксаха ранно изоставане от 0:2 след двете попадения на Патрик Шарп в първите 4:10 минути на мача. Ерик Хаула добави гол и асистенция за Минесота, а Крис Портър и Мико Койву също вкараха за успеха.

Лос Анджелис постигна драматичен успех с 2:1 след продължения като гост на Сан Хосе и също намали пасива си на 1:2 победи в серията. Танър Пиърсън отбеляза решаващия гол в 3:47 минута на допълнителното време, а вратарят Джонатан Куик отрази 29 шайби. Джо Торнтън изведе домакините напред още в 30-ата секунда на двубоя, но Анже Копитар изравни при числен превес в 8:10 минута на мача.

Срещи от първия кръг в плейофите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (играе се до четири победи от седем мача):