Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Медицината шампион по тенис в Универсиадата

В съботния ден на 16 април на тенис кортовете в "Чайка" се проведе турнира по тенис, част от XVII Варненска Универсиада. На индивидуалното състезание се явиха 25 студенти от МУ, ИУ, ТУ, ВВМУ и ВСУ. Срещите се играха по схема на елиминиране до 9 гейма. След оспорвани двубои първенци в индивидуалния турнир са:

Илиана Петрова – МУ

На база проведеният индивидуален турнир се образува отборно-комплексно класиране, където победители са студентите на Медицински Университет Варна, втори са колегите им от Технически Университет - Варна, трети са Икономическия, четвърти ВСУ „Ч. Храбър“, а на пето място ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“.

Официалната церемония по закриване и награждаване ще се проведе от 19.00 часа на 24.04.16 г. /неделя/ в пиано бар „Синатра“ /Младежки дом/.

Програмата на Варненската Универсиада продължава и днес /18.04.16/ от 18.00 часа с турнира по волейбол в базата на Икономически университет, с двубоите при мъжете между МУ – ТУ, а от 19.30 ч. сили ще премерят студентите на  ИУ – ВВМУ. В понеделник на терена на Технически Университет започва турнира по мини-футбол от 16.00 часа с срещите между новият университет ВУM срещу МУ и вторите отбори на ВВМУ2 – ИУ2. Финала на футболния турнир е насрочен за 22 април от 15.00 часа на ОСК „Морска градина“.