Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Два невероятни пропуска (видео)

Нигерийският нападател на Хаугесунд - Шуаибу Лале Ибрахим, стана автор на един от най-шокиращите пропуски от началото на сезона в норвежкото първенство. 19-годишният нападател имаше идеалната възможност да вкара първия си гол за сезона, след като се бе появил в игра през втората част, но стреля в аут от границата на вратарското поле. Това се случи в 78-ата минута на мача на Хаугесунд с гостуващия Лилестрьом. Резултатът в този момент бе 2:1 в полза на Хаугесунд и пропускът на Ибрахим се оказа решаващ, защото срещата завърши 2:2.

Друг голям пропуск през изминалия вече уикенд сътвори Патрик Робъртс от Селтик. При това в дербито с Глазгоу Рейнджърс от полуфиналите за Купата на Шотландия. При 1:0 за Рейнджърс в 33-ата минута Робъртс бе длъжен да реализира гол с добавка, която изглеждаше като формалност. Играч на Селтик уцели греда и топката попадна право в Робъртс, който обаче направи по-трудното и стреля неточно. Рейнджърс в крайна сметка спечели след дузпи (1:1 в редовното време и 2:2 след продълженията) и на финала ще се изправи срещу Хибърниън.