Следващият Марко Ройс в Дортмунд набира скорост (видео)

Три дни след инфарктния сблъсък срещу Ливърпул в Лига Европа Борусия (Дортмунд) излезе преобразен и записа хубава победа с 3:0 над Хамбургер ШФ в Бундеслигата, с което върна на 7 точки преднината на Байерн (Мюнхен) на върха. Треньорът Томас Тухел обаче отдавна отписа титлата и днес го доказа за пореден път, след като заложи на доста нетипичен състав без Пиер-Емерик Обамеянг, Хенрих Мхитарян и Марко Ройс. Последните двама дори ги нямаше в групата. Сред 11-те попаднаха младоците Феликс Паслак и Кристиан Пулишич, като вторият от тях привлече вниманието на всички. 17-годишният американец реализира за 1:0 в 38-ата минута, като за него това е дебютен гол в първенството. По този начин той се превърна в четвъртият най-млад реализатор в Бундеслигата. Рекордът се държи от съотборника му  Нури Шахин, който преди време откри сметката си на 17 години и 81 дни.

Пулишич е част от Борусия от януари 2015 г., след като скаутите на клуба го забелязаха в аматьорски клуб в Пенсилвания. Дядото на офанзивния полузащитник е хърватин и затова той има двойно гражданство.

Минута преди почивката Адриан Рамос заби второто попадение след красиво изпълнение.

Всичко приключи в 52-ата минута, когато вратарят на Хамбургер Рене Адлер получи директен червен картон за нарушение срещу Шинджи Кагава извън наказателното поле. Независимо че стражът не беше последен в ситуацията, реферът Марко Фритц, след консултация с един от асистентите си, реши да изгони Адлер. Положението беше тълкувано от Deutsche Welle като голово, защото на Кагава му трябваше само един изстрел, за да отбележи след евентуалното преминаване на вратаря.

До края Рамос пропусна две 100-процентови ситуации, но все пак в 86-ата минута направи 3:0 на празна врата.

Гостите от Хамбург имаха своите възможности още през първото полувреме и като по чудо не водеха. В 17-ата минута Иво Иличевич затрудни с глава Роман Бюрки, който обаче някак си успя да избие в корнер. В тези минути късметът не беше и с Николай Мюлер, а точно преди първия гол на Борусия с пропуск се отличи и Свен Шиплок.

Дортмунд отдавна си гарантира участие в Шампионската лига и ще хвърли силите си в турнира за Купата на Германия, където в сряда гостува на Херта (Берлин) на полуфинална фаза. В другия мач от този етап Байерн е домакин на Вердер (Бремен).

Хамбургер пък продължава да си играе с огъня и вече е само на 3 точки от 16-ото място, което може да доведе до изпадане.