Петров с шесто място в квалификацията за Гран при на Мексико

Петър Петров спечели шесто място в квалификацията за Гран при на Мексико, което е пети кръг от световния шампионат по мотокрос в клас МХ2. Българският пилот от заводския тим на Кавазаки завърши манша с време 25:25.606 минути на трасето край град Леон и има шести избор на линията за тазвечершното състезание.

Петров, който ще бъде единственият българин в шампионата поради отсъствието на Майкъл Иванов и Иван Петров от южноамериканския тур, изостана с 34.728 секунди от победителя в квалификационния манш Джефри Херлингс (Холандия, КТМ). Пилотът на Кавазаки завърши с едва 0.550 секунди зад Макс Ейнсти (Великобритания, Хускварна), като пред него са още Всеволод Бриляков (Русия, Кавазаки), Джереми Зеевер (Швейцария, Сузуки) и Паулс Йонас (Латвия, КТМ). Петров ще започне Гран при на Мексико като пети в генералното класиране с актив от 104 точки. Той е само на 26 от четвъртия Йонас, който пък изостава с една от третия Александър Тонков (Русия, Ямаха).