Спартак (Плевен) с важни три точки, Долапчиев не спира да бележи

Първа победа за тази година взе плевенският Спартак, надигравайки вкъщи с 3:1 Ботев (Гълъбово) от 24-ия кръг на "Б" група. Два пъти се разписа дежурният голмайстор Григор Долапчиев и веднъж Цветомир Тодоров. Именно последният даде тон за успеха с попадението си още при първата атака на отбора си.

Гостите постепенно се отърсиха от първоначалния стрес и пробваха удари, които обаче плевенският вратар Пантев спаси. В средата на първата част Тодоров бе изведен от Долапчиев, но стражът на Ботев – Мирослав Радев изби. В 38-ата минута обаче той бе безпомощен след като Тодоров сервира топката на Долапчиев и той покачи на 2:0.

Четвърт час след почивката отново Тодоров бе в основата на опасна атака, последва пас към Стенислав Георгиев, който търкулна към Долапчиев пред празната врата и армеецът направи резултата категоричен. Мирослав Енчев вкара почетното попадение за Ботев след фаул в 74-ата минута.