Младежите на България се провалиха в Люксембург

Младежите на Люксембург и България завършиха 0:0 в мач от Група 5 на квалификациите за Евро 2017. Преди този двубой нашите момчета заемаха трето място в класирането - на три точки от лидера Дания, но това равенство срещу съперник, който до този момент бе спечелил само една точка, драстично  намалява шансовете на трикольорите за класиране на Европейското.

Българският тим първи имаше възможност да открие резултата. В 10-ата минута Радослав Цонев стреля опасно, но в аут. Само 180 секунди по-късно Никола Колев шутира покрай гредата.

В 16-ата минута и Гамаков не уцели вратата. Люксембург отговори с изстрел на Синани, който Китанов спаси.

До края на полувремето Цонев опита още на два пъти да изненада стража на домакините Руле, но първо стреля в аут, а в 41-ата минута вратарят спаси неговия шут.

Селд почивката играта продължи да е равностойна. В 53-ата минута Пинто първо стреля в аут, а секунди по-късно ударът му бе спасен от Китанов. Последваха две добри положения за българския тим, но първо Колев не улучи вратата, а в 56-ата минута същото стори и Василев.

В 75-ата минута и Синани изпусна да открие резултата.

Към края на срещата футболистите на Антони Здравков можеха дори да загубят, но резервата Тил стреля от удобна позиция в аут.

ЛЮКСЕМБУРГ - БЪЛГАРИЯ 0:0

ЛЮКСЕМБУРГ: Руле, Еверт, Скендерович, Фогел, Драгович, Кергер (88-О. Тил), Ласчак (62-Муратович), Синани, Пинто, Бонер (62-Боргес), Карлсон

БЪЛГАРИЯ: Китанов, Орачев, Велков, Гамаков, Ахмед, Колев, Малинов, Василев (75-Велковски), Вутов (64-Ненов), Р. Цонев (73-Чунчуков), Минчев