Йоана Николова спечели титлата в многобоя при девойки старша възраст на "Жулиета Шишманова"

Йоана Николова от клуб Чар-ДКС (Варна) спечели титлата в многобоя при девойки старша възраст на държавното първенство по художествена гимнастика за приз "Жулиета Шишманова", което се провежда в зала "Младост" в Бургас. Николова завоюва златния медал със сбор от 60.600 точки. На второ място е Полина Иванова (Черноморец) с 58.400 точки, а на трето - Галатея Герова (Тракия Елит, Пловдив) с 57.150 точки.

В призовата шестица са още Теодора Александрова (Левски) с 54.550 точки, Стефани Кирякова (Черноморец) с 54.150 точки и Елизабет Йовчева (Чар-ДКС) с 53.350 точки. В квалификациите при девойките участваха 63 гимнастички, а в многобоя - 30. Главен съдия на шампионата е Красимира Филипова. По програма в събота ще бъдат излъчени призьорките в многобоя при жените, а в неделя са финалите на отделните уреди при девойки старша възраст и жени.